A magyar kézilabda-válogatott hat góllal leverte Katart

2019. január 14. 17:14

32-26-ra nyertek a fiúk Koppenhágában.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-26-ra legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hétfőn Koppenhágában. A legeredményesebb magyar játékos Lékai Máté volt öt góllal. A két együttes harmadik egymás elleni meccsén a harmadik magyar siker született.

A magyar válogatott a D csoportban pénteken 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával, vasárnap 34-24-re legyőzte Angolát, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.