Hiába álmodoztunk, Dánia kivégezte hitehagyott válogatottunkat... Dánia - Magyarország 40-23

2023. január 25. 17:44

A minimális célját már a negyeddöntő előtt elérő magyar válogatott érthetetlenül gyengén és szétesően játszott a világbajnok Dánia ellen.

Vámos Tamás
Vámos Tamás

A mieink számára mindenképpen kedvező, hogy akárcsak Izland, az előzetes hírek szerint a világbajnok dánok is – akarva-akaratlanul - lenéznek minket, no és az is mindenképpen jó előjel, hogy míg ellenfelünk csupán egy, Lékai Mátéék két napot pihenhettek a negyeddöntő előtt.

S persze, az is a mieink önbizalmát erősítheti, hogy a dánok legutóbb 2017-ben szenvedtek utoljára vereséget világbajnokságon, történetesen éppen Magyarországtól. Miklerék akkor 27-25-re diadalmaskodtak.

Kövessék élő közvetítésünket!

1. perc

A dánok kezdik a meccset, rögtön egy Hansen-góllal. 1-0 a dánoknak. Sőt egy lerohanás után már kettő oda.

3. perc

Már 3-0-ra mennek az északiak egy átlövésgóllal, Lékai hetesből szépít! 3-1 az állás.

5. perc

Mikler emberhátrányban is bravúrral véd, Rosta ellen hetest érően szabálytalankodnak, Lékai újra büntetőeből pattint. Gidsel újra eredményes. 4-2 a dánoknak.

7. perc

Nem minden papsajt: Lékai a harmadik büntetőt már elrontja. Szerencsére Mikkel Hansen is mellé durrant, majd Lékai elhamarkodottan fejez be egy támadást.

9. perc

Az egyik oldalon Bánhidi, a másikon Mikkel Hansen hibáz ziccerben, de Lékai ezúttal akcióból is eredményes. Már csak 4-3 oda!

10. perc

Lerohannak minket a dánok - ez ellen nincs ellenszerünk... 6-3

11. perc

Pedro - Emil Jakobsen gólváltás 7-4

12. perc

Újabb Landin-védés, újabb Jakobsen-gól.

13. perc

Szerencsére a jó formában lévő Bodó is megvillan! 8-5

14. perc

Egy Mikler-védés után Mikkel Hansen büntet, már 10-6...

16. perc

Mikkel Hansen 2 percre kimegy, arcon nyomja Lékait, majd egy kétkezes lökés Bodó ellen - kettős emberelőny!

17. perc

Ancsin szépít.  De a szélről Emil Jakobsen hűt le minket, ám Ancsin Gábor is észnél 8-11

19. perc

A padról visszatérő Hansen átlövésgólt szerez, Lékai szerencsével eredményes. 9-12

Mikkel Hansen (is) világklasszis teljesítményt nyújtott Fotó: MTI/Kovács Tamás

21. perc

Ráadásul Pytlicket sem lehet megállítani 9-13

Már 14-9 oda,nem csoda, hogy Chema Rodriguez időt kér.

23. perc

Szokás szerint nem jött be az időkérés....

24. perc

A dánok is végre hibáznak, Bóka furfangos gólt lő. 10-14

25. perc

Gidsel kettőt lő nekünk, Bóka Bendegúz próbálja tartani a lépést. 11-16

26. perc

Beállóból először eredményes Dánia, Rosta válaszol, de sajnos Pytlick is - mint kés a vajon, úgy megy át a védelmünkön. 12-18

Mi kihagyjuk a helyzetünket, Dánia lerohan minket, Jacobsen mosolyogva szerez újabb gólt. 12-19

A kapitány ideges, Chema Rodriguez második idejét is kikéri, és amit még sosem láttunk tőle ezen a vébén: leordítja a játékosok fejét!

27. perc

Szita lövését Landin hárítja.... Pytlicket nem tudjuk tartani 12-20

29. perc

Az első dán hetes Mikkel Hansené: simán belövi... 12-21

A végén még Nikolaj Jakobsen is kikéri a dán időt.

30. perc

Szegény csapatot még az ág is húzza: mivel Szita - hiába teljesen véletlenül, de - eltalálja Linden arcát, a magyar válogatott emberhátrányban kezdi a második félidőt.

SZÜNET UTÁN

31. perc

Bodó lövése elkerüli a kaput,a dánok viszont kihasználják az emberelőnyt. 12-22

33. perc

Saugstrup-dupla, Bodó révén szépítünk. 13-23

34. perc

Ismét lerohannak minket. a dánok, Lassan a tartásunkért kell küzdenünk. Jól van, Bodó ismét eredményes. 14-26

35. perc

De Mikkel Hansen továbbra sem kegyelmez. Pedro-cunderrel villanunk. 15-27

38. perc

Magnus Landin először eredményes - a második játékrészben Bodó tartja a lépést a világklasszisokkal, már öt gólnál tart.16-28

39. perc

Székely Márton első védését láthatjuk a meccsen (...), majd támadást hibázunk, Gidsel újra lerohan minket.

41. perc

Szétesőben a magyar válogatott: Magnus Landin beindul. 16-31

A meccs legjobbjának választott Mathias Gidsel kilencszer volt eredményes... Fotó: MTI/Kovács Tamás

42. perc

Rosta hetesből eredményes. 17-31, majd kínaiból Bodó talál be. Jövünk fel! 18-31

A dán szövkap egyből időt is kér! :)

44. perc

Az első magyar indításgól Bóka Bendegúzé! 19-31

Székely is belelendül: Mikkel Hansen hetesét védi!

45. perc

Rosta a kapufára bombáz egy hetest.

47. perc

Gyakorolhatjuk a büntetőket: Lékai Máté lövi a 20. gólunkat 20-31

48. perc

Saugstrup töri meg a dán gólcsendet. 20-32

49. perc

Bodó mellé lő, majd Székely hárítja Jacobsen pimaszul ejtett büntetőjét.

51. perc

Magyar emberelőny, de nem sokáig tart, hiszen Bánhidi Bence is lecsücsül, a dánok bezzeg góllal büntetnek.

52. perc

Szita lő gólt: negyedik kísérletből az első találat... A dánok Kirkelokke lévén eredményesek. 22-35

54. perc

A dánok lerohannak minket 22-36

55. perc

Kirkelokke majd a frissen beállt Lukas Jörgensen is betalál. Már 38-22 oda...

56. perc

Már a harmadik hetesünk marad ki (ezúttal Lékai révén) ezen a meccsen... Koncentrációhiány.

58. perc

Kirkelokke nagyon élvezi a második félidőt: öt lövés - öt gól. Rosta Miklós a harmadiknál tart... 23-39.

59. perc

Székely ezúttal Kirkelokke hetesét védi - már a hatodikat a világbajnokságon!

60. perc

Tökéletesen jellemző a meccsre: míg Jörgensen belövi a 40. dán gólt, mi hetest hibáztunk.

A végeredmény: 40-23...

Nyitókép A világbajnok dánok esélyt sem adtak Ancsin Gábornak és a magyar válogatottnak Fotó: MTI/Kovács Tamás

Összesen 42 komment

olajfa1
2023. január 29. 18:54
Ezt a meccse nem láttam, de -azt hiszem a norvégok ellenit- igen, és olyan érzésem volt, hogy 100 évvel vagyunk lemaradva kézilabda logikában...
syphax
2023. január 27. 21:15
Nos, végetért a norvég - magyar meccs is, és "csak" 8 góllal kaptunk ki. Ennyiben tehát téves volt a 16óra 28-kor ide irt prognózisom. Viszont egész meccs folyamán a 0.percet leszámitva még csak döntetlen közel se tudtunk kerülni nagyon, talán csak 2-szer volt olyan hogy csak 1-el vezettek a norvégok. Úgyhogy szarok vagyunk..sajnos..nagyon.
syphax
2023. január 27. 17:28
Ma, másfél óra múlva-i kezdéssel a NORVÉGOKKAL FOGUNK JÁTSZANI. MOST(!) ITT ELŐRE--JÓELŐRE--IRÁSBA ADOM, MEGIROM ITT: TÖKUGYANOLYAN SZAR MECCSÜNK LESZ EZ IS--HA NEM MÉG SZARABB--MINT TEGNAPELŐTT A DÁNOK ELLENI VOLT. 25-30 GÓLLAL FOGUNK KIKAPNI--EZ TÖBB, MINT BIZTOS. KI SEM KELL MENNI A PÁLYÁRA BE LEHET IRNI A 28 GÓLOS VERESÉGÜNKET! ( a meccs után visszatérek ide, nem szaladok el akármi is lesz)
Káj-Ármin
2023. január 26. 21:04
Ez gyalázatos, semmi gerinc, tartás nincs ebben a csapatban, a harmadik megalázó vereség, összesen nagyjából mínusz 35-ös gólkülönbséggel... Ennyire csak harmadik világbeli csapatokat szoktak elverni! És még két meccs hátra van!!! A következő épp Norvégia ellen... A svédektől 9, a dánoktól 17 góllal kapott ki a "csapat"... A címeres mez pedig felelősség!!!